Kantówki – klejonki meranti

Meranti to drewno z drzew liściastych, rosnących przede wszystkim w Malezji, Indonezji oraz na Filipinach. Jest ono niezwykle cenionym materiałem egzotycznym na rynkach europejskich. Wykorzystuje się je w przemyśle meblarskim, w stolarce drzwiowej i okiennej, a także do produkcji mebli. Drewno Meranti sprowadzamy od zaufanych partnerów z Azji, które były suszone i poddane obróbce technologicznej. Do tego zadania wykorzystane były nowoczesne maszyny, gwarantujące szybkość oraz precyzję. Daje nam pewność, że do naszego firmy trafiają wyłącznie najlepsze materiały

Meranti charakteryzuje się oryginalnym wyglądem, przez co często jest mylone z mahoniem. W naszej ofercie znajduje się przede wszystkim się gatunek Red Meranti, rzadziej White Meranti. Surowe drewno z biegiem czasu drewno wykazuje tendencje do patynowania. Poddane obróbce malarskiej pozostaje na lata niezmienione. Jest materiałem miękkim, podobnie jak krajowa sosna, a przy tym posiada znakomite właściwości wytrzymałościowe – jest odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Doskonale przyjmuje lakiery oraz farbę. Można więc je zaimpregnować, co czyni z niego doskonały materiał na drzwi oraz okna zewnętrzne. Jego gęstość zależy od konkretnego gatunku, najczęściej pomiędzy 430 a 500 kg/m3. Łatwo poddaje się obróbce, nie powodując defektów. Nie pęka, nie paczy się. Posiada dobre właściwości sklejania, co ma duże znaczenie podczas produkcji. Zapewnia także izolację akustyczną oraz cieplną na przyzwoitym poziomie. Spora zawartość żywicy sprawia, że drewno Meranti jest odporne na niekorzystne działanie wilgoci. Dzięki wyjątkowym walorom estetycznym jest materiałem często wybieranym przez polskich klientów.

W naszej ofercie znajduje się klejonka Meranti, wykonywana ze starannie wyselekcjonowanego drewna. Kontrolujemy całość procesu produkcyjnego, co daje gwarancję uzyskania produktu zgodnie z najwyższymi standardami. Obrabiane w zakładach naszych dostawców drewno może posiadać certyfikat FS. Klejonka znajduje zastosowanie w produkcji okien i drzwi a także blatów, oparć krzeseł, regałów, szuflad, frontów meblowych i innych elementów.

Oferowana kantówka Meranti dostępna jest w dwóch wersjach. Może być lita, wtedy warstwy zewnętrzne wykonane są z drewna litego albo łączona na mikrowczepy. Klienci mogą także wybrać spośród kilku klas jakościowych, w zależności od przeznaczenia produktu. Kantówkę kleimy klejem wodoodpornym, spełniającym wymagania normy PN EN 204.

Wodoodporna sklejka Meranti dostępna jest w standardowych rozmiarach oraz grubościach. Możemy także wykonać produkty na zamówienie, zgodnie z indywidualną specyfikacją klienta. Czas realizacji zależy od wielkości zamówienia i wymiarów sklejki.

Zachęcamy do przejrzenia zaprezentowanej na stronie oferty wyrobów z drewna Meranti i innych gatunków. W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości związanych z produktami, ich dostępnością czy czasem realizacji, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z działem handlowym. Doradcy klienta z pewnością udzielą wyczerpujących informacji. Służymy także fachowym doradztwem w zakresie wyboru optymalnego rozwiązania.